Selma’nın Muhteşem Doğum Hikâyesi…

tumblr_m0a0hrzJ041rqcf0yo1_400İşte Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, EFT Master Opr. Dr. Saliha Eroğlu ile ten tene temas’ lı bir doğum daha !
#tentenetemas #ttt

Selma’nın Hikâyesi….

İkinci hamileliğimdi ve her şey normal seyrinde ilerliyordu, 39 haftaya girdiğimde özel bir şikayetle doktoruma başvurdum, bebeğin durumunu ultrasonla muayene etti, bir sıkıntı görünmüyordu, ancak şikayetimden kaynaklan enfeksiyon kapma tehlikem vardı ve bu durumun bebeğe de bulaşmasından endişe duymuştu Saliha hanım, bu yüzden daha yakın takibe almıştı beni.

Ertesi gün tekrar NST çektirmiş, her hangi bir doğum başlangıcı durumum çıkmamıştı.

Aradan yaklaşık 2-3 saat geçmiş ve hafif hafif ağrılarım başlamıştı, NST’yi henüz yeni çektirdiğim için bunun doğum sancısı olabileceğine ihtimal vermiyordum, ancak ağrılarımın düzenli gelip gittiğinden emin olumca doktorumla tekrar irtibata geçtim, sancılarımın nekadar sıklıkta ve kaç saniye sürdüğünü ölçmemi istedi…

Sancılarım 2 ile 2,5 dakikada bir yaklaşık 30-40 sn. sürüyordu.
Bunun üzerine Saliha hanımla hastanede buluştuk.
Sancı süresince Saliha Hanımın bana söylediği egzersizleri elimden geldiğince uygulama gayretine girmiştim, artık doğum anı iyice yaklaşmış ve dayanılmaz denilecek şiddette sancılarım vardı, o anlarımda bana verdiği fiziksel destekle bana güç veren tavırları için kendisine teşekkür ederim.

Dr. Saliha Eroğlu, doğumun hemen ardından BENİ bebeğimle ten tene temas ettirdi… Hem de alışılmış tarzın dışında , yani annenin kucağına 1-2 dakika verip hemen almalarına karşı çıkarak, hastanedeki ebe ve bebek hemşiresiyle verdiği mücadele sonucu, onlara ilk 1 saat ten tene temasın önemini zikrederek bebeğin 15-20 dakika da olsa kordonu kesilmeden bende kalmasını sağladı… Hatta kordon kesilmeden emzirdim bile ! İşte gerçek ten tene temas bu ! Yaşattığı bu harika duygudan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum…

Rabbim hepimize hayırlı, imanlı, ihlaslı nesillerin yetişmesinde katkıda bulunabilmeyi nasib etsin.
Amin.
Selma
Www.keyiflidogum.com