Mutlu biten bir EFT hikayesi

EFT ile Duygusal Özgürleşme Hikayeleri

 

Babasıyla konuşamadığı şikayetiyle gelmişti 20 yaşında, üniversite öğrencisi genç kız. Birkaç yıl önce ailesiyle birlikte savaştan kaçıp gelmişlerdi Türkiye’ye. 4 kardeşi daha vardı. Kardeşlerinin aksine babasıyla konuşamadığını çünkü iletişim kurmaktan çekindiğini söylemişti.

Hikayesine kulak verdiğimizde henüz anne karnındayken babasının haksız bir şekilde tutuklanıp, hapse girdiğini, üzüntüsünden dolayı annesinin sütü kesildiğini ve …’yı teyzesinin emzirdiğini öğrenmiştik. Babasını 3 yaşına kadar görmemişti. 5 yaşına kadar ise teyzesinde kalmıştı. Belki de baba figürü olarak eniştesini görmüştü. Ama bundan önce “Babamla konuşamıyorum.” cümlesiyle EFT vuruşları yaparak bu ifadenin kendisinde hissettirdiği duyguyu sorduk. Konuşmaya “utandığını” söyledikten hemen sonra sol kolu uyuşmuştu. Daha önce bir enerji çalışmasına katılmadığı için de bu durum onu kaygılandırdı. Fizyolojik bir etmene bağlı bir uyuşma değildi bu, sadece bir enerji tıkanıklığıydı ve EFT vuruşlarına devam edildiği, duygunun kabul edilip, artık bu olumsuz duyguya ihtiyaç olmadığı ve akıtılmasına izin verildiği takdirde geçecekti. Bunun gibi enerji bedeninin fiziksel bedene gönderdiği sinyaller olacağını, hissettiklerinin normal olduğunu öğrendiğinde rahatlamıştı.

Sol kolundaki uyuşukluk geçtiğinde ilk 3 yaştaki baba yoksunluğunun kendisinde terk edildiği yönünde bir algı oluşturup, oluşturmadığı sorulduğunda ise ağlamaya başladı. Çocuk yaştaki versiyonu babasının kendisini terk ettiğini düşünmüştü. Çünkü gözlerini açtığı andan itibaren babasını görmemişti ve bu şekilde bir senaryo yazmıştı. Babasının onları bırakmadığı konusunda küçük … ikna edildi ve olumsuz duyguların yol açtığı tıkanıklık açılarak, enerjinin bedende akması sağlandı.

… ‘nın başkasını baba yerine koyup, kendi babasına yabancılaşmış olup, olmadığına dair bir düşüncesi olması ihtimaline karşı “Benim babamın adı …. … benim babam.” Cümlesiyle 1 tur EFT yapıldı. Artık babasıyla konuştuğunu düşündüğünde kendisini daha rahat hissediyordu. Babasına sarıldığını düşünmesi istendiğinde ise önce yapamayacağını hissetti. Çünkü konuşmak bile zordu onun için. Ancak geçmişin getirdiği birikmiş duyguların akıtılmasının ardından küçük bir canlandırmayla bunun tahmin ettiği kadar zor olmadığını anladı. Seansın başlangıcında endişeli, üzgün, utangaç görünen … seansı umut dolu bir gülümseyle bitirmişti.

#eft #energyeft #duygusalozgurlesmeteknigi #duygusalozgurluk #sadeceenerji #efthikayesi #eftileozgurol #doktorsalihaeroglu #pskbusraidigut