Keyifli Doğum Ekibi Çalışma Metodumuz

                

cropped-Keyifli-Doğum-Profil-1-e1466392251397.jpg

Keyifli Doğum Ekibi Çalışma Metodumuz

-Merhaba sevgili anneler !
Biz gebelerimizle keyifli doğum çalışması yapıyoruz. Peki, nedir bu keyifli doğum?

– Keyifli doğum; doğum sonrası annenin doğum şekli nasıl olursa olsun, duygusal olarak kendini iyi hissetmesidir. Duygusal iyilik, fiziksel iyileşmeyi kolaylaştıran önemli bir etkendir.

– Öncelikle, gebelerimizi doğuma hazırlık eğitimine alıyoruz. 12 saatlik grup eğitimini, Doula Süreyya Eşanhocayeva, bir kısmına baba adaylarını da katarak gerçekleştiriyor. Eğitimlerimizde, doğumun fizyolojisi, doğum ağrısını yönetme ve müdahaleleri anlatıyoruz. Doğum ağrısını yönetmede, gevşeme, zihin alanı ve masaj teknikleriyle gebeye doğum sürecinde rahat olmasını öğretiyoruz.

-Eğitim almamış gebelere, doğurabileceklerini söylemekle birlikte doğumun keyifli olacağı sözünü veremiyoruz. Çünkü yerleşik inançlar, internet ortamlarından elde edilen kirli bilgiler doğumun fizyolojisini bozmakta ve ekip çalışmasını zorlaştırmaktadır.

-Vajinal doğumda ebenin rolü mühim olduğu için, eğitim süresince gebe ve ebe birbirini tanımakta ve ortak bir dil oluşturmaktadır. Doğum, bir ekip işidir.

Doğuma hazırlık eğitimi yanında duygu da çalışıyoruz .

Ekip olarak ebelerimiz , diyetisyenimiz ,doulamız, nefes terapistimiz, psikologumuz, enerjistlerimiz ve masaj terapistimiz mevcut.
Duyguları Enerji terapileri özellikle EFT ve EMO ile çalışıyoruz .
Önceki doğum ve düşük hikayelerini, EFT tekniği ile boşaltıyoruz.
Transformal Nefes terapisi ile nefesi düzenliyoruz.

İhtiyaca göre Süreyya Eşanhocayeva ile Aile Dizimi Seansı da uygulayabiliyoruz.

Bunların hepsi bir süreç alıyor.

-Duyguyu çalışmamız , doğumun normal olacağı garantisini vermiyor; ancak duygusal olarak doğuma hazır olması, doğum şekli ne olursa olsun annenin ve bebeğin keyifli olmasını sağlıyor.

-Sevgili gebeler, bizimle çalışmak istiyorsanız en uygun zaman 20-30. haftalar. Daha geç başvuranlarda beden-zihin ruh üçlüsünü hazırlamakta zorlanıyoruz . Çünkü, zihnin değişimi genelde 3 ayı buluyor.Bu yüzden en geç 30. haftada bizimle irtibata geçmelisiniz.

-Pelvisinizi değerlendirelim. ( Omurga problemi olanlarda ekip arkadaşımız Eğitmen  Süreyya Eşanhocayeva ile dorn terapi çalışıyoruz, bu terapiyle bebeğin kanala girmesi daha kolay olmaktadır)

-Ayrıca, gebelik süresince beslenmenizi düzenlemek için Keyiflibeslenme.com Diyetisyen Vildan Göncü size yardımcı oluyor.

Sezaryen sonrası normal doğumu ( SSVD ), uygun vakalarda destekliyoruz.

Unutmayın, doğum inat değil, SABIR işidir.

Doğumda elinizden geleni yapmalı, size iyi destek olacak ekip seçmeli, sonrasında teslim olmalısınız.

Duanızı büyük yapın .

Sağlıklı , keyifli ve keşkelerinizin olmadığı güzel doğumlarınız olsun.

Sevgilerimle…

Op.Dr.Saliha Eroğlu