EKİBİMİZ

OPR. DR. SALİHA EROĞLU

 

1970 yılında İzmit’te doğdum. 1987 yılında İzmit İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldum. 1993 yılında Uludağ  Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimimi tamamladım. 1994 yılında Süleymaniye Doğumevinde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasına başladım. 1998 yılında Kartal Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden uzmanlığımı aldım. 1999 yılından itibaren özel poliklinik, hastane ve muayenehanemde çalıştım. Halen özel muayenehanemde çalışmaktayım.

Hekimlik görevimin dışında eşlik ve annelik vazifelerimin keyfini de yaşıyorum. Çeşitli aralıklarla radyo ve tv programlarında kadın sağlığına yardımcı olmaya çalıştım. Belediyelerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının  düzenlediği bilgilendirme programlarına uzman konuk olarak katılıyorum.

Son günlerde hanımların beden, ruh ve zihinsel bütünlüğünün gözetilerek hastalıkların azaltılması, tedavilerin özellikle de doğumların kolaylaştırılması yönünde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

 

Dr. Fatmanur Eneç Can

Ocak 1977 Edirne doğumluyum. İlkokul, ortaokul, lise tah1silim hatta üniversite ve uzmanlık yıllarım da Edirne’de geçti. Ortaokul, Edirne İmam-Hatip Lisesi’nde, lise, yine İmam-Hatip lisesi ancak dışarıdan bitirme sınavları ile tamamlandı. Ve çok istediğim tıp fakültesinin yolu açıldı, tercihimi memleketimden yana kullanarak Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumaya başladım (1994-2000). 2000 yılında hayatımın tatlı dönüm noktalarından biri “evliliğim” gerçekleşti… 2001-2002 yılları arası keyif aldığım pratisyen hekimlik yıllarımdı. 2003-2007 yılları mesleğime ve hayata dair çok şey öğrendiğim Trakya Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim dalında asistanlık ile geçti. Ardından malum mecburi hizmet Edirne-Havsa İlçe Hastanesi’nde uzman hekimlik-başhekimlik (2007-2008). Sonrası tatlı bir misafir… Mecburi hizmeti tamamlamadan istifa ve keyifle tam zamanlı annelik seçimi (2008-2012). Hayat planımda “Aile Danışmanlığı” alanında devam etmek yer aldığından bu alanla ilgili sertifika programlarına katılımlarım oldu (2012;100 saatlik Aile Danışmanlığı Sertifika Programı ve 2013; 450 saatlik Üsküdar Üniversitesi Uzaktan Eğitimle Aile Danışmanlığı Sertifika Programı’na katılım). Mesleğe ara verdiğim sıralarda aklıma koyduğum, dönünce ilgilenmek istediğim projelerim vardı. “Keyifli annelik, keyifli aile, keyifli yaşam”… Neden olmasındı tüm bu dönemleri keyifli geçirmek… Ve benimle aynı fikirde olan biriyle tanışma fırsatım oldu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Saliha Eroğlu… Onun da projesi “keyifli doğum” olunca yollarımız kesişti. Şimdilerde “Dirim Sağlık Hizmetleri” bünyesinde “keyifli” çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ve hayat yeni fikirlere, değişimlere açık, eğitimlerle devam etmekte… Evli ve bir çocuk annesi olarak…

 

 

(Süreyya Eşanhocayeva)
1973 yılında Özbekistan Taşkent’te doğdu. 1995 yılında Taşkent Devlet Üniversitesi Türkoloji ve Hemşirelik bölümlerinden mezun oldu. Evli ve üç çocuk annesi.
-Medikal Masaj ve Refleksoloji uzmanı
-İstanbul Doğum Akademisinden Lamez sertifikalı Doğum Destekçisi ve Gebe eğitimcisi.
– AMT onaylı EFT Masterı
-Nefes ve Yaşam koçu
-Pranik Şifa uygulayıcısı
-Dorn Metod Terapisti
-Tibet Tıbbı eğitimi ve TSDE Türkiye Sistem Dizimi eğitimi almaya devam etmektedir.
-Gebe ve Keşkesiz Doğum Eğitimi,
-Tao Cinselliği ve Sağlık Eğitimi,
-Bezsiz Bbek ve Bebeklerde Uyku Eğitimi,
-Sağlıklı Yaşam Eğitimleri vermektedir.
-Tibet Tıbbı eğitimi ve TSDE Türkiye Sistem Dizimi eğitimi almaya devam etmektedir.
Masaj hangi durumlarda uygulanır?
1- İskelet ve kas sistemi hastalıklarında: (Tendenit, revmatoid, artrit, bel ve boyun fıtığı, tendovajinit, periostit, osteoporoz, kifoz, skolyoz, alçı tedavisi sonrası rehabilite ve terapi, çocuklardaki çapraz bacak ve düz taban hastalıklarında).
2- Kalp ve damar hastalıklarında: (Kardiocerrahi müdahale sonrası, kardiosklerozda, hipertansiyon ve hipotansiyonda, venöz yetmezlikte).
3- Solunum organları rahatsızlıklarında: (Faranjit, Larinjit,rinit, bronşit, pnevmani, pnevmoskleroz, plevrit ve bronşial alerjik astim).
4- Sinir sistemi hastalıklarında:
(Baş ağrıları ve migren, nevralji, nevrit, pleksit, sinir sistemindeki travmalar, SP, radikulit, fibromialji, uykusuzlukta).
Dorn Terapi nedir?
Bel ve boyun ağrılarını geçirmenin yeni bir yöntemidir. Chiropractic ve Osteopathy’e nazaran daha yumuşak dokunuşlarla hasta ve terapistin dinamik hareketleri ile zarar verme riski olmadan yapılan bir terapidir
DORN Terapi, aşağıdan yukarıya doğru tüm iskelet sistemini eşitleyerek vücudun dengesini yeniden ona hatırlatan bir sistemdir. İnsan vücudunu bir bina gibi düşünürsek, bacaklara binanın temeli diyebiliriz. Öncelikle bacak boyu yani binanın temeli eşitlenir. Sonra Pelvis kemiği ve onun üstüne yerleşen Onur İnci Taneleri gibi tek tek yerleştirilir en son Cebir ve C2 yüz alınır Bu sayede sinirler rahatlar diskler arasındaki baskı kalkar ve kan dolaşımı rahatlar Neticede hücreler beslenerek vücudun kendi kendini iyileştirme yani Rejenerasyon süresi başlar terapistin size öğreteceğiz kendi kendine yardım egzersizlerini de yaparak Kimseye ihtiyacınız olmadan sağlığınıza kavuşabilirsiniz
Kimlere DORN Metod uygulanır?
Bel ve boyun ağrısı olanlar Stick menisküs migren kulak çınlaması kronik yorgunluk skolyoz diz kol ağrıları omuz ağrıları olanlar da başarıyla uygulanabilir Omurlar da platin ve iskeletinde protez olanlara hareket kabiliyeti olmayanlara enfeksiyon hastalıklarında Ateş ve iltihabı durumlarda akut yaralanma iç kanama kanser vakaları kalp hastalıkları ve gebelik döneminde uygulanamaz
Bezsiz Bebek Eğitimi Konu Başlıkları
– Bez kime lazim? Anneye mi, bebeğe mi?
– Bebek gelişiminde sebep-sonuc ilişkisi
– Hazır bezlerin tarihçesi
– Hazır bezlerin psikolojik ve  fizyolojik zararları
– Bebeğimize, tuvalet eğitimi nasıl verebiliriz?
– Bebek masajına dair her şey.Yavrunuzu fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı, özgüveni yüksek, kendisi ve çevresiyle barışık bir birey olarak yetiştirmek ister misiniz?
Bunun ilk yolu tuvalet eğitiminden geçer. Kullandığımız hazır bezler ister organik olsun isterse en kalitelisi acaba ne kadar masum? Çocuğumuzu bezlemek vücuduna zararlı. Peki çocuğa verdiği piskolojik tahribat?Çocuğumuzu bezlemeden büyütmenin yolu nedir?- Hazır bezlerin fayda ve zararları nelerdir?
– Bezlemek kimin ihtiyacını karşılıyor? Çocuğun mu yoksa annenin mi?
– 0-2 yaş dönemindeki tuvalet eğitimi çocuğunuzun geleceğini nasıl etkiliyor?
– Psikologların “bebek 2 yaşına kadar kasları gelişmediği için tuvalete alıştırmayın” diye söyledikleri tavsiye doğru mu?
– Kısırlık ve çocuklardaki “yetersizlik” duygusunun müsebbibi biz anneler olabilirmiyiz?
– Çocuğunuzun geleceğinizi ne kadar düşünüyoruz?
 Tao  cinselliği ve kadın sağlığı ,eğitiminin konu başlıkları
Eril ve dişil enerjiler,onların tanımı,tao öğretisine gore 4 kadin tipi
-Dişil enerjiyi nasıl aktive ederiz ve nasıl kullanırız,tam kadın olmanin  sirri
– Eril enerji aktivasyonu ve kullanımı.Mutlu olan ve mutlu eden erkek  nasıl olunur?
-Cinsellik ve sağlık.bedendeki enerji yönetimi,cinsel enerjinin getirdigi beden ve ruh sagligi
-Yeniden tanışma ve yeniden “gerdek” gecesi.Birlikte olmakmi,gerçek aşk yasamakmi?
-Kadın ve erkek psikolojisinde ki farklılıklar ve ciftimizi anlamak.Bir erkek ve bir kadın nasıl anlaşır?Mutluluğa adım.
www.keyiflidogum.com
Keyifli Doğum nedir?
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı EFT Master Opr. Dr. Saliha Eroğlu önderliğinde kurulan, hayatı daha yaşanılır, keyifli bir hale getirmek için çabalayan harika bir ekip..

Keyifli Doğumdan hangi hizmetleri alabilirsiniz?
-Kadın Hastalıkları

-Gebe ve Keyifli Doğum
-Hipnotik doğum(hypnobirthing), doğal doğum
-Ebe ve Doktorumuz eşliğinde GEBE-EMZİRME EĞİTİMİ
-Ebe Desteği
-Doula(doğum destekçisi)
-Watsapp desteği( gebe ve emziren gruplarımız)
-EFT Terapisi ve Eğitimi
-Diyetisyen Hizmeti
-Aile hekimi
-Aile danışmanı
-Cinsellik Eğitimi
-Vajinal smear, jinekolojik kanser taraması
-VAJİNUSMUS VE EFT İLE TEDAVİSİ !
-Psikolog desteği
-Beslenme ve Diyet Uzmanı
-Buluşma tanışma çayları…
Ve daha pek çok şey
 
(0216) 330 4923
Kuyubaşı Mah. Feneryolu Sok. Dumlu Apt. Migros üstü No:4/5 Göztepe/KADIKÖY-İSTANBUL

Tel: 0216 330 49 23

 keyiflidogum@keyiflidogum.com

keyiflidogum@gmail.com

 FACEBOOK SAYFAMIZ https://www.facebook.com/keyiflidogumkeyifliyasam

ORAYA NASIL NASIL GİDERİM? 

TOPLU TAŞIMALARLA GELECEKLER İÇİN 

YERİMİZ, KADIKÖYE GİDERKEN MARMARA ÜNİVERSİTESİ GÖZTEPE KAMPÜSTEN BİR SONRAKİ KUYUBAŞI DURAĞININ KARŞISINDAKİ SOKAKTADIR. 

KADIKÖY’DEN GELENLER İÇİN ZİVERBEY’ DEN SONRAKİ DURAKTA İNİLECEKTİR. 

 

AVRUPA YAKASINDAN GELENLER İÇİN METROBÜS SONRASI KUYUBAŞINDAN GEÇEN MİNİBÜS VE OTOBÜSLERE BİNEBİLİRSİNİZ, ÇOK KISA BİR MESAFEDEYİZ.

VAPURLA GELMEK İÇİN DE YİNE KUYUBAŞI DURAĞINDAN GEÇEN OTOBÜSLERE BİNEBİLİRSİNİZ.

ÜSKÜDAR’DAN GELENLER İÇİN ÜSKÜDAR MARMARAY DURAĞINDAN KALKAN 2 NUMARAYA BİNİP GELEBİLİRSİNİZ

DUDULLU ÜMRANİYE – LİBADİYE- BULGURLU CİVARINDAN GELENLER İÇİN 14 B- 14 ES OTOBÜSLERİ İLE KUYUBAŞINDA İNMELİSİNİZ.

DURAKTAN İNDİKTEN SONRA DURAĞIN KARŞISINDAKİ KUYUBAŞI PARKI SOLUNUZDA KALACAK ŞEKİLDE İLERLEYİN. SAĞDA MİGROSU GÖRECEKSİNİZ, MİGROSUN ÜST KATINDA DA AŞAĞIDAKİ TABELAMIZI 🙂
(0216) 330 4923 

 

  NAVİGASYONUNUZA Feneryolu Mah. Feneryolu Sok. NO 4 KADIKÖY OLARAK GİREBİLİRSİNİZ.

ÖZEL ARAÇLARLA GELECEKLER İÇİN

Araba ile Çevreyolundan Kadıköy istikametinde gelin.Kadıköy evlendirme dairesine gelince yolun solundan devam edin.Işıkları gecince ilk soldan Göztepe istikametine dönün.ikinci otobus duraginda.Durakta Kuyubaşı  yaziyor.kerem pastanesi ile büfenin arasindan girin.Sağdan ikinci bina.
(Alt katimizda Kuyubaşı Migros var.Yan tarafta da ŞOK market.. )

 

KEYİFLİ GÜNLER :)