Homeopati Uzmanı Elif Alın, Keyifli Doğum’da Danışan Kabulüne Başladı!

DUYURU :
Homeopati Uzmanı Elif ALIN , Keyifli Doğum’da danışan kabulüne başlamıştır. Randevu İçin: 0543 330 49 23

HOMEOPATİ NEDİR?
Homeopati özünde doğal, bütüncül ve yan etkisiz bir tedavi yöntemidir. 220 yıl kadar önce, Alman hekim Samuel Hahnemann (1755-1843) tarafından geliştirilmiştir. Hahnemann tedavinin hastaya zarar vermeden uygulanması, yan etkisiz olması, mümkün olduğunca kısa sürede tamamlanması ve beklenen etkiyi göstermesi gerektiğini savunmuştur.
Homeopati her insanın kendine özgü bir vücudu ve sağlık durumu olduğunu kabul eden, hastanın sözel hikayesine başvurularak uygulanan, bütünüyle doğal yöntemler kullanan, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal iyileşmede etkili bir tedavi yöntemidir.
Homeopati Belirtileri Bastıran Değil Tedavi Eden Bir Yöntemdir.

Grekçe’de ‘homeos’ -‘benzer’, ‘pathos’- ‘hastalık’ demektir. Homeopati, ‘benzeri benzer ile tedavi etme’ (similia similibus currentur) prensibine dayanır. Hastalık belirtileri aslında, hastalık ile savaşan vücutta meydana gelen değişikliklerdir. Klasik tıp bu belirtileri ortadan kaldırmaya çalışır; öksürüğü keser, ateşi düşürür, ağrıyı dindirir.. Homeopati ise belirtileri olduğu gibi ele alır, vücudun savunma sistemine dair işaretler olarak görür, bastırmaya çalışmaz ve hastalığın başka bir düzlemde olduğunu savunur. Örneğin, yüksek tansiyon hastaları hayatları boyunca tansiyonlarını dengede tutacak ilaçlar kullansalar bile, genellikle kalp enfarktüsü, beyin kanaması gibi komplikasyonlar neticesinde hayatlarını yitirmektedirler. Bu ve benzeri durumlar, belirtileri ortadan kaldırmanın hastalığı iyileştirmediğini, hatta başka düzlemlerde daha fazla komplikasyona yol açabildiğini göstermektedir.

Homeopati Kişiye Özel ve Bütüncül Bir Tedavi Şeklidir

Herkesin DNA sarmalı kendine özgüdür ve bu sarmal o kişinin fiziksel ve psişik özelliklerini belirler. Homeopatide her hasta için tamamıyla doğal maddelerden (bitkiler, mineraller, organik ürünler, doku ekstreleri..) tek bir karışım (remedi) hazırlanır. Homeopatik remediler sağlıklı kişilerde hastalığa özgü belirtiler oluştururken, hastalarda iyileşme aracı olur. Her remedi, bireye özgü belirtiler bütününe etki eder, çünkü her insanın vücudu ve hastalığı kendisine özgü belirtiler gösterir. Remediler maddelerin enerji verici özelliklerinden faydalanarak vücuttaki uyum ve dengeyi tekrar sağlar, savunma ve iyileşme sistemlerini güçlendirir; bir başka deyişle kişinin ‘yaşama gücünü’ harekete geçirir. Remediler hastanın kendi gücüyle çalıştığı için yan etkisizdir; bebeklerde, hamilelerde ve yaşlılarda güvenle kullanılabilir.

astalık yoktur, hasta insan vardır. Hahnemann

Benzerlik yasasına göre çalışan, holistik (bütüncül ) bir yöntem olan homeopati , insanın bütün olarak hastalandığı ve ancak bütün olarak iyileşebileceği düşüncesini savunur.Bu yüzden kronik şikayetler için,yapılan ilk görüşmede hastalığa değil, hastaya dair detaylı bilgi alınır.

İki farklı insan düşünelim baş ağrısından müzdarip, llk homeopatik görüşme yapıldıktan sonra belirlenecek olan remedileri büyük ihtimalle farklı olacaktır.

Diyelim ki birinci kişi, ağır yemeklerden sonra, sağ göze oturan, mide bulantılı, bazen kusmalı baş ağrısı geliştiriyor.Ev hanımı, 18 aylık bir bebeği var.Baş ağrıları doğum sonrasında başlamış.Varis ağrıları artmış durumda.

İkincisi hasta ise, iş stresi ve yoğunluğu nedeniyle tetiklenen baş ağrıları geliştiren hırslı bir işadamı..çok fazla kahve tüketiyor.Polen Alerjisi var.Yıllardır uykusuzluk problemi var.

Ağrı tipleri ,tetikleyen sebepleri, eşlik eden semptomları,genetik eğilimleri,tıbbi geçmişleri,yaşama bakış açıları ve bir sürü şey daha farklı !

Nasıl olur da aynı ilaca ihtiyaç duyabilirler ?

Aynı kimyasal ilacı kullandıkları takdirde, bir süreliğine ağrıyı hissetmeyecekler, ancak iyileşmek için işaret veren organizmanın ,iyileşme gücünü zayıflatacaklardır.

Homeopatik ilaç ise, hastalığa değil o hastalığa sahip olan, hastaya uygun ilaç olacaktır.

Homeopatik tedavi sonrasında sadece başağrıları değil,ilk hastanın varis ağrıları, ikinci hastanın da uykusuzluk problemi ve diğer semptomları da iyileşecektir.

Hastalık ismine göre homeopatik ilaç verilmez. Hastanın bütününe, yapısına en uygun remedi belirlenir.