GEBELİKTE EFT

EFT her gebede her ayda kullanabilir. Gebeler kendilerine uygulayabilir. Aslında EFT enerjisi sevgisi güçlü bir kişi tarafından yapılırsa daha etkin olmaktadır. Özellikle eşleri EFT ‘ yi etkin olarak yaparlarsa gebeler rahatlamaktadır. Stresi azalan gebelerde bulantı, kasılma, düşük tehditleri azalmaktadır. Hatta son yıllarda sezaryenin artmasının en önemli sebebi doğum korkusudur. Gebenin korkusu, negatif enerji oluşturmakta ve doğum ağrıları başlamamaktadır. Rahat olan gebelerde kasılmalar daha zayıf olmakla birlikte doğum kanalı daha hızlı açılmaktadır.

Planlı sezaryenlerde uygulanan EFT, ameliyat korkusunu azaltmaktadır. Sonuçta hastalar ameliyat sonrası daha az ağrı duymakta ve iyileşmektedir. Bazı doktorların hastalarının hızlı iyileşmesindeki en mühim faktörlerden biri hekimin rahatlatan konuşması ve hastanın elini tutması gibi sebeplerle hastanın ameliyata rahat girmesidir.

Keyifli doğum programında EFT doğum öncesi, doğum süresince ve sonrasında uygulamaktayız.

Lohusalık dönemi kadınların hayatında dönüm noktalarındandır. Doğum süresince bilinçaltı açıktır. Lohusalık döneminde yapılan EFT kötü duyguları boşaltmayı sağlar. Lohusalık depresyonunu ve doğum sonu oluşabilecek hastalıkları azaltmaktadır. Bu konuyu lohusalık bölümünde detaylı inceleyebilirsiniz.