En Keyifli Doğum Pelin’ den :)

cambios-en-el-bebe-mes-a-mes-2

Merhaba, ben size keyifli sezaryen hikayemi anlattım mı? Normal doğumu çok arzu ediyordum Allah biliyor. Bu yüzden 6. ayda 9 yıllık doktorumu değiştirme kararı aldım ve Allah karşımıza Saliha hanımı çıkardı. Güzel bir eğitimin ardından iyice iştahlandım ve heyecanlandım normal doğum için. Saliha hanım tatilde hepimizi tembihledi ya 3 gün hastalanmak ve doğurmak yasak diye benim suyum geldi :)) aksilik dedim ama her işte hayır varmış, Opr.Dr. Saliha Eroğlu hanım taa Ege’den takip etti, geldiği sabah da sezaryene aldı. Hayatımda 3 operasyon geçirdim. Bu 4. ve en keyiflisiydi. Epidural sezeryan ile Saliha doktoru oğlumu onunla konuşa konuşa çıkardı, gözlerini ışıktan korudu, adıyla seslendi, onu ve beni sakinleştirdi, sevdi, dokundu, sevgisini, enerjisini ve şifasını aktardı. Çabucak toparlandım. Bebeğim 6 gün yoğun bakımda kaldı. Ona rağmen moralimi hep yüksek tuttu şahane doktorumuz. Hepimizin Saliha ablası sayesinde ve müthiş keyifli ameliyatı sayesinde. Ameliyatın keyiflisi mi olur. İnanın oluyor. Anestezi uzmanı bile melek gibiydi. Saliha hanım çevresine de huzur saçıyor. Nasıl teşekkür etsem az. Hepinize vajinal veya sezaryen ama mutlaka keyifli ve keşkesiz doğumlar dilerim.

Hikâyemi baştan alayım ..

8 haziran sabahı eşime sürpriz kahvaltı programı yaptım kız kulesinde. Sabah saati kurduk, uyandık. Eşim mırın kırın etti bu saatte ne kahvaltısı diye uykucu. Biraz erteledim saati. Tekrar uyandım yarım saat sonra. Yataktan kalkmamla suyun gelmesi bir oldu. Önce telaş yaptım ama sonra yerde ve tuvaletteki suyun seffaf olduğunu görünce rahatladım. Saliha hanımı aradım. 1 saat dinlen dedi. Yattım. Bizim kahvaltı yalan oluyor diye üzüldüm :))) eşim güldürdükçe su gelmeye devam etti :)) şaka yapmayı yasakladık. 1 saat sonra tuvalete gittim ki daha da hızlı akıyor sular. Odaya döndüm, eşime su gelmeye devam ediyor deyince kasıklarına ağrı girdi adamın. Hafif ağrım da var dedim, karnına çıktı ağrı. Yattığım yerden tarif ettim, çanta hazırlıyordu. Beli de ağrımaya başladı. Duşumu aldım, evde yatakta kahvaltımı yaptım, çantamızı alıp çıktık Saliha hanımın yönlendirdiği hastaneye gittik. Eşim beni doktorun odasına bıraktı, kendi de acile gitti. Serum bağlamışlar beli tutulunca :))) hemen yatırdılar beni hastaneye. 48 saat takip dendi. Ayağa tuvalet dışında kalkma dendi. Giderek sıklaşan sancılar başladı. Doğum sancısı değilmiş, NST’de çıkmıyordu. Bebek suyu olmadığı için aşağı düşüp baskı yapıyormuş. Ama ne sancı NST’ye bağlı sancı çekmek sinir bozucuydu. Zaman zaman çıkarıp ayağa kalktım. Sezaryen kararı alınmasına en çok ben sevindim işte böyle.

Hiçbir rahatlatıcı vermeden salim kafa ve bebekle ameliyathaneye girip yatmak çok ürküttü beni. İtiraf etmesem de titriyordum. Anestezi yapılırken korku geldi. Arkamda anestezi doktoru, tane tane anlatsa da yapacaklarını ve hissedeceklerimi yine de içim pır pırdı. Saliha hanım anlamış olmalı ki önüme geçip ellerini dizlerime koydu. Vücudumu tarifsiz bir ısı kapladı, rahatladım, gevşedim. Yine ameliyat sırasında belden aşağısı acı hissetmezken üstüm titremeye başladı, nabzım değişti. Saliha hanım anestezi uzmanına bana nasıl eft yapacağını öğretiyordu :)) kesip, çocuğu çıkartıp dikmesi bitince bana reiki yaptı, yine o hoş sıcaklık yayıldı kapladı bedenimi, sakinleştim.

Ameliyathanede bebeğin ilk ağlama sesini duymak, kucaklaşıp konuşmak eşsiz duygulardı :)) en son Saliha hanım anne şefkatiyle sevip, başımı okşayıp beni odaya uğurladı. Allah razı olsun. Odada beni gülücükler saçarken görenler şaşırdı kaldı. Ameliyat ağrım çok hafifti. Akşama ayaklandım bile. Bebeği görmeye ve emzirmeye yoğun bakıma inebilmek için belki de hızla toparlandım. Saliha hanım kızıyor ama hala ameliyatsız gibi ayaktayım

Oğlumuz da hastaneden çıktı. Evimizdeyiz. Huzurla uyuyor, emiyor. Yıkamasını bile tek başıma yapabiliyorum :)) en korktuğum oydu :)) eşim çok yardımcı, asistanlık yapıyor. Moral desteğim eşimden Allah razı olsun.

Bana bu zaman zarfında şahane duygular yaşatan doktorumuz Opr. Dr. Saliha Eroğlu hanıma ve her anınında yanımda olan biricik eşime teşekkür ederim. Herkesin sağlıklı ve keyifli doğum ile bebeklerine kavuşmalarını dilerim.