Emel’in Hikâyesi…

 images (1)

Merhaba, Ben Emel…

          Opr. Dr. Saliha Eroğlu ile bir arkadaşım vesilesi ile tanıştık. İlk başlarda her şey bilindik şekilde devam etti ve daha sonra doktor hanım eğitimlere aldı. İlk başta anlayamadım,kolay doğum mu, aktif doğum mu ? Böyle bir şey mümkün mü? Çünkü doğum denilince ilk akla gelen şey  “ delice bağırmak” bu yüzden tedirgindim. Eft hakkında bilgi ve eğitim aldım. Doğumla ilgili olumsuz düşüncelerim eft sayesinde zihnimden silindi… Ancak doktor hanımın dediklerini ancak bir hafta uygulayabildim, çünkü doğum sancılarım başladı…

Hastaneye aniden gittim. Doktor hanımı orada görünce güvenim ikiye katlandı. Eft de doğumda da önemli olan sürekli DOĞRU  nefes alıp vermekmiş, bağırmak sadece kasların açılmasına engel oluyor. Aldığım bir haftalık eğitimde doğumdan önce neler yapmam gerektiği ve doğumda nasıl davranmam gerektiğini çok çok güzel bir dille açıklamıştı. Eğitim kısa sürede olmasına rağmen harika bir doğum yaşadım. Korkularımın yersiz olduğunu, dışarıdan söylenenlerin ise her zaman doğru olmadığını Saliha Hanım sayesinde yaşayarak öğrendim. Bebek doğduktan sonra plasentanın ayrılmasında yardımcı olan ebede normalde olması gereken, hafif bir  ağrı çekmeme rağmen , Saliha Hanım aynı işlemi devraldığında hiç ağrı hissetmedim. Hatta bunu Saliha Hanım “rahim benim sesime alıştı” diyerek açıkladı ve beni rahatlatarak onunla yani rahmimle konuşmamı ve ona teşekkür etmemi söyleyerek ağrılı bir doğum yaşamama engel oldu. Mucize gibi !

Gerçekten hiç ağrı hissetmedim, hatta bu kadar kolay ve rahat olacağını düşünmüyordum, çok şaşırdım. Doğumdan sonra yatağıma geçtiğimde bile Saliha Hanım eftlere devam etti ve doğumda hiçbir olumsuzluk olmamasına rağmen zihnimdeki doğumla ilgili kötü düşünceleri silmem için rahmimle konuşmama devam etmemi ve önerdiği eğitimleri uygulamamı söyledi.

Eft’yi herkesin öğrenmesi ve uygulaması gerek…

EFT, DOĞUM KORKULARINDAN KURTULMAMIZI SAĞLIYOR…

  İşte KEYİFLİ DOĞUM BUNA DERİMMMMM  🙂