Eğitmen SURAYYO ESHANKHODJAEVA (Süreyya Eşanhocayeva)

Doğum Destekçisi Süreyya Eşanhocayeva

Doğum Destekçisi Süreyya Eşanhocayeva

1973 yılında Özbekistan Taşkent’te doğdu. 1995 yılında Taşkent Devlet Üniversitesi Türkoloji ve Hemşirelik bölümlerinden mezun oldu. Evli ve üç çocuk annesi.
-Medikal Masaj ve Refleksoloji uzmanı
-İstanbul Doğum Akademisinden Lamez sertifikalı Doğum Destekçisi ve Gebe eğitimcisi.
-Nefes ve Yaşam koçu
-Pranik Şifa uygulayıcısı
-Dorn Metod Terapisti
-Tibet Tıbbı eğitimi ve TSDE Türkiye Sistem Dizimi eğitimi almaya devam etmektedir.
-Gebe ve Keşkesiz Doğum Eğitimi,
-Tao Cinselliği ve Sağlık Eğitimi,
-Bezsiz Bbek ve Bebeklerde Uyku Eğitimi,
-Sağlıklı Yaşam Eğitimleri vermektedir.
-Tibet Tıbbı eğitimi ve TSDE Türkiye Sistem Dizimi eğitimi almaya devam etmektedir.
Masaj hangi durumlarda uygulanır?
1- İskelet ve kas sistemi hastalıklarında: (Tendenit, revmatoid, artrit, bel ve boyun fıtığı, tendovajinit, periostit, osteoporoz, kifoz, skolyoz, alçı tedavisi sonrası rehabilite ve terapi, çocuklardaki çapraz bacak ve düz taban hastalıklarında).
2- Kalp ve damar hastalıklarında: (Kardiocerrahi müdahale sonrası, kardiosklerozda, hipertansiyon ve hipotansiyonda, venöz yetmezlikte).
3- Solunum organları rahatsızlıklarında: (Faranjit, Larinjit,rinit, bronşit, pnevmani, pnevmoskleroz, plevrit ve bronşial alerjik astim).
4- Sinir sistemi hastalıklarında:
(Baş ağrıları ve migren, nevralji, nevrit, pleksit, sinir sistemindeki travmalar, SP, radikulit, fibromialji, uykusuzlukta).
Dorn Terapi nedir?
Bel ve boyun ağrılarını geçirmenin yeni bir yöntemidir. Chiropractic ve Osteopathy’e nazaran daha yumuşak dokunuşlarla hasta ve terapistin dinamik hareketleri ile zarar verme riski olmadan yapılan bir terapidir
DORN Terapi, aşağıdan yukarıya doğru tüm iskelet sistemini eşitleyerek vücudun dengesini yeniden ona hatırlatan bir sistemdir. İnsan vücudunu bir bina gibi düşünürsek, bacaklara binanın temeli diyebiliriz. Öncelikle bacak boyu yani binanın temeli eşitlenir. Sonra Pelvis kemiği ve onun üstüne yerleşen Onur İnci Taneleri gibi tek tek yerleştirilir en son C1 ve C2 yüz alınır Bu sayede sinirler rahatlar diskler arasındaki baskı kalkar ve kan dolaşımı rahatlar Neticede hücreler beslenerek vücudun kendi kendini iyileştirme yani Rejenerasyon süresi başlar terapistin size öğreteceğiz kendi kendine yardım egzersizlerini de yaparak Kimseye ihtiyacınız olmadan sağlığınıza kavuşabilirsiniz
Kimlere DORN Metod uygulanır?
Bel ve boyun ağrısı olanlar Stick menisküs migren kulak çınlaması kronik yorgunluk skolyoz diz kol ağrıları omuz ağrıları olanlar da başarıyla uygulanabilir Omurlar da platin ve iskeletinde protez olanlara hareket kabiliyeti olmayanlara enfeksiyon hastalıklarında Ateş ve iltihabı durumlarda akut yaralanma iç kanama kanser vakaları kalp hastalıkları ve gebelik döneminde uygulanamaz
Bezsiz Bebek Eğitimi Konu Başlıkları
– Bez kime lazim? Anneye mi, bebeğe mi?
– Bebek gelişiminde sebep-sonuc ilişkisi
– Hazır bezlerin tarihçesi
– Hazır bezlerin psikolojik ve  fizyolojik zararları
– Bebeğimize, tuvalet eğitimi nasıl verebiliriz?
– Bebek masajına dair her şey.Yavrunuzu fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı, özgüveni yüksek, kendisi ve çevresiyle barışık bir birey olarak yetiştirmek ister misiniz?
Bunun ilk yolu tuvalet eğitiminden geçer. Kullandığımız hazır bezler ister organik olsun isterse en kalitelisi acaba ne kadar masum? Çocuğumuzu bezlemek vücuduna zararlı. Peki çocuğa verdiği piskolojik tahribat?Çocuğumuzu bezlemeden büyütmenin yolu nedir?- Hazır bezlerin fayda ve zararları nelerdir?
– Bezlemek kimin ihtiyacını karşılıyor? Çocuğun mu yoksa annenin mi?
– 0-2 yaş dönemindeki tuvalet eğitimi çocuğunuzun geleceğini nasıl etkiliyor?
– Psikologların “bebek 2 yaşına kadar kasları gelişmediği için tuvalete alıştırmayın” diye söyledikleri tavsiye doğru mu?
– Kısırlık ve çocuklardaki “yetersizlik” duygusunun müsebbibi biz anneler olabilirmiyiz?
– Çocuğunuzun geleceğinizi ne kadar düşünüyoruz?
 Tao  cinselliği ve kadın sağlığı ,eğitiminin konu başlıkları
Eril ve dişil enerjiler,onların tanımı,tao öğretisine gore 4 kadın tipi
-Dişil enerjiyi nasıl aktive ederiz ve nasıl kullanırız,tam kadın olmanin  sirri
– Eril enerji aktivasyonu ve kullanımı.Mutlu olan ve mutlu eden erkek  nasıl olunur?
-Cinsellik ve sağlık.bedendeki enerji yönetimi,cinsel enerjinin getirdigi beden ve ruh sagligi
-Yeniden tanışma ve yeniden “gerdek” gecesi.Birlikte olmakmi,gerçek aşk yasamakmi?
-Kadın ve erkek psikolojisinde ki farklılıklar ve ciftimizi anlamak.Bir erkek ve bir kadın nasıl anlaşır?Mutluluğa adım.