Dr.Saliha Eroğlu’nun Katıldığı İLK SSVD ve Hikâyesi…

www.keyiflidogum.com #ssvd #vbac #dogaldogum #salihaeroglu #keyiflidoğum

www.keyiflidogum.com
#ssvd
#vbac
#dogaldogum
#salihaeroglu
#keyiflidoğum

Merhaba, Ben Deniz.

Ben ilk çocuğum 24 yaşımda gidişat normal olmasına rağmen kordon dolanması nedeniyle apar topar sezaryene alındım ne olduğunu anlamadan birden anne oldum…

Doğumdan sonra dayanılması güç ağrılar çekmeme rağmen en kötü yanı bebeğimin ilk sesini duyamadan anne olmaktı. Sevinç ve hüzün bir arada idi. Rabbim bana iki buçuk sene sonra bir erkek çocuğu daha nasip etti. Ben yaşadıklarımdan sonra ikinci kez sezaryen olmamak için bütün kapıları dolaştım. Fakat herkes bunun büyük bir sorumluluk olduğunu bildikleri için kabul etmediler.Hatta devlet hastanelerine bile gittim yeter ki benim normal doğum isteğime cevap versinler fakat direk sezaryen yaparız dediler.Bile bile kendime bunu yapmalarına izin veremezdim. Tavsiye üzerine Dr.Sare Davutoğlu nun özel muayenesi gitti ve ilk kez bir doktor bana “Allah nasip ederse biz elimizden geleni yapar normal doğum deneriz” dedi.Bu sözler benim için çok kıymetli idi.

Allah nasip ederse ben ne olursa olsun normal doğum için çabalayacaktım. Buna inanmıştım.dokuzuncu ayımda Sare hanım beni, Dr.Saliha Eroğlu ile tanıştırdı.Beni muayene ederken EFT diye bir teknikten bahsetti çok şaşırdım ve bir o kadar da bu teknikten keyif aldım kendisiyle 10 dk çalışmışızdır çok vaktimiz olmadı ama ben evde belki saatlerce çalışıp egzersiz yaptım en önemlisi çok inandım.Saliha hanımı çok sevdim ve bana o gün şunları söyledi “Doktor hastasını normal doğuma ikna etmez hastası doktorunu ikna eder” bu söz sürekli aklımdaydı. Doğum anında doktorumu ikna etmeliyim onun pes etmesine izin vermemeliydim. Gerçektende bu böyleydi.28 temmuzun ilk saatlerinde 00:00 sancım başladı.Ramazan olduğu için kimseye kıyamadım sahura kadar beklemeyi düşündüm eşimi bile uyandırmadım sonra sancım sıklaşınca eşimi kaldırdım.Saliha hanımı tel. aradım gece 03:00 civarlarıydı Saliha hanım hemen hastaneye geçmemi hiç beklemememi söyledi.

Kendisi karşıdan Avrupa yakasına gece yarısı olmasına rağmen hiç beklemeden geldi.ben daha yakın olduğum için kendisinden önce hastaneye vardım.Beni ebe muayene etti ve bilgilerimi aldı.İlk çocuğumun sezaryen ile dünyaya geldiğini duyunca beni doğumhaneden hemen çıkartıp sezaryen hazırlığına başladılar. Büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım hemen Saliha hanımı aradım ve durumu anlattım tamam sakin ol ben geliyorum dedi. Bu arada kendisi hastaneyi aramış ve benim doğumhanede gözetim altında tutmalarını söylemiş. Daha sonra beni aradı.tam umutlarım azalırken beni telefonda inanılmaz rahatlattı ve ben doğumhaneye indirildim. İşte tekrar başlamıştı bebeğime kavuşma sürem:) şiddetli doğum sancıları bana bu süreçte dikenli gül gibi geliyordu. Yeter ki sonu hayırlısıyla bebeğime kavuşmak olsun.

Doktorum Saliha hanım geldiğinde epeyce rahatlamıştım.bana bir anne şefkatiyle bütün rahatlatma teknikleriyle keyifli bir doğum yaşatmak için elinden geleni yaptı.10 saat sancı sonrasında bana eğer bir saat daha doğum olmazsa seni her an sezaryene alabilirim dedi.Bebeği ve seni tehlikeye atamam dedi. Ben o an onun gözlerinin içine baktım VE ”ben seni ikna ediyorum beni normal doğurt dedim tamam eğer sezaryen gerekirse al fakat ben seni ikna ediyorum normal doğumla bebeğimi kucağıma alayım” dedim ve 2 saat sonra oğlum Ömer Asaf dünyaya geldi. Sevinçten sadece ağlayabildim.

Bu Allah’ın izniyle Saliha hanımın desteğiyle olmuştu.tekrar teşekkürler Saliha hanım…Benim hikayem bu…Asıl doğumda doktorumun bana yaşattığı manevi atmosferi paylaşmadım. Çünkü doktorum Saliha hanımın özel izni gerek:) tüm hamilelere keyifli doğum dilerim:)