Keyifli SSVD Hikayelerimizin En Yenisi :)

images (1)Selamünaleyküm;
Ben Hümeyra. İlk hamileliğimde normal doğum yapmayı çok istiyordum. Benim gibi düşünen bulmak için 6 doktor değiştirdim. Başka şehre gittim. (İzmit-İstanbul). 42. hafta dolduğunda sancılarım geldi. Uzun süren şiddeli sancılar sonun ilerleme yavaş oldığu için dayanamayarak sezeryan olmak istedim.

İkinci gebeliğimde zorunlu sezeryan olacağımı bildiğim için doktor arayışına girmedim. SSVD’yi biliyordum fakat yapabileceğime inanmıyordum. Doktorum bana onuncu haftalar içinde sezeryan tarihi verdi. Ben kendi zamanında/ sancım geldiğinde, müslüman birinin elinde doğmasını istedim. Kayınvalidem aracılığı ile Saliha Eroğlu hanımdan randevu aldım. Sitesini incelediğimde SSVD yaptığını gördüm.

20.haftalardan sonra Saliha hanımla devam ettik. İlk randevumuzda SSVD ‘den, EFT’den ve eğitimlerden bahsetti. Eğitime katılmamı istedi. İlk doğumda sancıyı bildiğim için bana göre gerek yoktu (!). Bir de zaten normal doğum yapamayacaktım.

Normal düşünmediğimi söylediğimde ameliyatı sancım geldiğinde yapacağını söyledi. Bu bizim için yeterli olmuştu. İlk bebeğimde emzirmek beni çok zorladığı için tekrar emzirme korkum için EFT yaptık. Rahatladığımı fark ettim.

38.haftadaki randevumda Dr. Saliha hanımla ilk doğumda pes ettiğim için çok üzüldüğümü söyledim. İlk doğum hikayeme EFT yapmayı teklif etti. Kabul edip ilk doğum hikayemdeki pes eden Hümeyrayı affettik :). EFT den sonra SSVD yapabileceğimi düşündüm/ ikna oldum.

EFT öyle rahatlatmıştı ki ilk doğumum sezeryan olmasına üzülmüyordum. İkinci doğumum sezeryan da olsa normal de olsa mutluydum. Normal doğuma yardımcı egzersizler yaptım bu süreç içinde. Tevekkül ettim tam manasıyla. Olursa olacaktı :).

41+3. günün sabahında düzensiz sancılarım gelmeye başladı. Akşam 6:30 da düzenli zor sancılarım gelmeye başladı. Evde biraz zaman geçirmeye çalıştık. Hazırlanıp İstanbul’a yola çıktık. Hastaneye vardığımızda saat 10 du. Daha başlangıç seviyesindeydik. Öğrendiğim nefes tekniğini ve masajları sancı anında uygulayarak rahatlıyordum. Gece 4te açılmam 4cm idi. Saliha hn başka bir gebesi olduğu için hasane de idi. 5te Epidural takıldı.

Epiduralin etkisiyle 7bucuğa kadar uyudum. Öğlen 12:45 gibi bebeğim doğdu. Doğum anı bana çok yabancı idi. Panikledim ve korktum. Eğitim şartmış :).

Hastane boyunca doktorumun bana moral desteği, güveni ve en kıymetlisi manevi desteği benim için çok özeldi.

Beni ona yönlendiren ve hiç düşünmezken normal doğum yaptıran Allah’ a hamd olsun.

Keyifli Doğum​lar dilerim.:)

Hümeyra.

https://www.facebook.com/keyiflidogumkeyifliyasam/photos/np.1447396574254340.681995826/694940377308729/?type=3&notif_t=notify_me_page