Çalışma Prensiplerimiz

                Keyifli Doğum Ekibi Çalışma Metodumuz

asfasfsa

Keyifli Doğum Ekibi Çalışma Metodumuz

-Merhaba sevgili anneler !
Biz gebelerimizle keyifli doğum çalışması yapıyoruz. Peki, nedir bu keyifli doğum?

– Keyifli doğum; doğum sonrası annenin doğum şekli nasıl olursa olsun, duygusal olarak kendini iyi hissetmesidir. Duygusal iyilik, fiziksel iyileşmeyi kolaylaştıran önemli bir etkendir.

– Öncelikle, gebelerimizi doğuma hazırlık eğitimine alıyoruz. 12 saatlik grup eğitimini, Pınar Türk Ballı ebemiz, bir kısmına baba adaylarını da katarak gerçekleştiriyor. Eğitimlerimizde, doğumun fizyolojisi, doğum ağrısını yönetme ve müdahaleleri anlatıyoruz. Doğum ağrısını yönetmede, gevşeme, zihin alanı ve masaj teknikleriyle gebeye doğum sürecinde rahat olmasını öğretiyoruz.

-Annelerin müsaitliğine göre hafta sonu iki gün veya hafta içi bir gün (toplam dört hafta) olarak grupları oluşturuyoruz. Eğitim almamış gebelere, doğurabileceklerini söylemekle birlikte doğumun keyifli olacağı sözünü veremiyoruz. Çünkü yerleşik inançlar, internet ortamlarından elde edilen kirli bilgiler doğumun fizyolojisini bozmakta ve ekip çalışmasını zorlaştırmaktadır.

-Vajinal doğumda ebenin rolü mühim olduğu için, eğitim süresince gebe ve ebe birbirini tanımakta ve ortak bir dil oluşturmaktadır. Doğum, bir ekip işidir.

-Doğuma hazırlık eğitimi yanında duygu da çalışıyoruz .
Ekip olarak ebemiz , diyetisyenimiz , nefes terapistimiz , psikologumuz ve masaj terapistimiz mevcut.
Duyguları Enerji terapileri özellikle EFT ve EMO ile çalışıyoruz .
Önceki doğum ve düşük hikayelerini, EFT tekniği ile boşaltıyoruz.
Transformal Nefes terapisi ile nefesi düzenliyoruz.
Bunların hepsi bir süreç alıyor.

-Duyguyu çalışmamız , doğumun normal olacağı garantisini vermiyor; ancak duygusal olarak doğuma hazır olması, doğum şekli ne olursa olsun annenin ve bebeğin keyifli olmasını sağlıyor.

-Sevgili gebeler, bizimle çalışmak istiyorsanız en uygun zaman 20-30. haftalar. Daha geç başvuranlarda beden-zihin ruh üçlüsünü hazırlamakta zorlanıyoruz . Çünkü, zihnin değişimi genelde 3 ayı buluyor.Bu yüzden en geç 30. haftada bizimle irtibata geçmelisiniz.

-Pelvisinizi değerlendirelim. ( Omurga problemi olanlarda dorn terapi çalışıyoruz, bu terapiyle bebeğin kanala girmesi daha kolay olmaktadır)

-Sezaryen sonrası normal doğumu, uygun vak’alarda destekliyoruz.

Unutmayın, doğum inat değil, SABIR işidir.

Doğumda elinizden geleni yapmalı, size iyi destek olacak ekip seçmeli, sonrasında teslim olmalısınız.

Duanızı büyük yapın .

Sağlıklı , keyifli ve keşkelerinizin olmadığı güzel doğumlarınız olsun.

Sevgilerimle…
Op.Dr.Saliha Eroğlu